Przyprawy, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni!
Przyprawy, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni!

Dzięki bogactwu składników dostępnych na rynku możesz wybrać się w najciekawszą podróż kulinarną, tworząc wyjątkowe kompozycje smakowe znane na całym świecie. Jednym z najważniejszych elementów, które pomagają wydobyć z potrawy to, co najlepsze, są przyprawy. Przedstawiamy listę przypraw niezbędnych w Twojej kuchni.

Pasja gotowania

Królowa wśród przypraw

Dziś gotowanie to nie tylko codzienny obowiązek. Przygotowywanie potraw można porównać do fascynującej przygody. To pasja, styl życia, a nawet nowy rodzaj sztuki. Bogactwo potraw oraz łatwa dostępność składników potrzebnych do ich przygotowania pozwala na tworzenie wyszukanych specjałów kulinarnych. Choć w kuchni pojawia się wiele nowych produktów, to jednak wciąż główną rolę odgrywa w niej sól niejodowana. Tylko ona potrafi tak korzystnie wpływać na smak potraw. Soli nie da się z niczym porównać ani też nie można jej niczym zastąpić.

Dlaczego warto sięgać po sól niejodowaną

Jod do tej pory kojarzył się z samym zdrowiem i był ratunkiem na wiele dolegliwości. Wielu producentów z branży spożywczej, widząc jak wiele dobrego dla zdrowia robi ten pierwiastek i jak chętnie sięgają po niego klienci, zdecydowało się dodawać do różnego rodzaju produktów sól jodowaną. Znajdziesz ją najczęściej w pieczywie, serach, wędlinach, maśle, słodkich wypiekach, czekoladzie i wielu innych artykułach spożywczych. Doprowadziło to do tego, że soli jodowanej spożywamy o wiele za dużo. Warto zatem zamienić ją na sól niejodowaną.

Sól niejodowana powinna na stałe zagościć w kuchni osób, które mają problemy z chorobami tarczycy, na przykład Hashimoto, a także w diecie kobiet w ciąży. Produkt ten znajdziesz w wielu punktach sprzedaży, takich jak:

Jakich przypraw nie może zabraknąć w Twojej kuchni

Kurkuma

Przyprawa zwana kurkumą znana jest od tysięcy lat. Dzięki niej Twoja kulinarne specjały zyskają ostrzejszy smak i łagodny, korzenny aromat. Kurkuma odgrywa ważną rolę nie tylko w smakowym wzbogacaniu potraw, ale także jako środek pozytywnie wpływający na zdrowie. Zawarte w kurkumie olejki eteryczne doskonale radzą sobie z niwelowaniem problemów żołądkowych i zaburzeniami trawienia. Naukowcy odkryli, że przyprawa może zapobiegać takim chorobom, jak Alzheimer, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe? Sprawdź nasz artykuł "5 kroków, które pomogą Ci rozpocząć zdrowe i świadome odżywianie"!

Pieprz czarny

Ostra, aromatyczna przyprawa znana jako pieprz czarny podobnie jak sól króluje w kuchniach na całym świecie. Idealnie wpływa na smak potraw. Pieprz czarny oprócz walorów smakowych posiada także właściwości zdrowotne. Znany jest z tego, że przeciwdziała skurczom i stanom zapalnym, dotlenia tkanki oraz obniża ciśnienie krwi.

Cynamon cejloński

Cynamon jest jedną z najpopularniejszych przypraw, której nie może zabraknąć w Twojej kuchni. Doskonale się sprawdza jako dodatek do słodkich dań, deserów, wypieków, zup, herbat, soków. Cynamon polecany jest diabetykom, ponieważ obniża poziom cukru we krwi. Oprócz tego ma duży wpływ na nasze zdrowie. Udowodniono, że działa przeciwzapalne, niweluje choroby serca oraz sukcesywnie zwalcza infekcje bakteryjne.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl