Producenci

 

Swojska Piwniczka Opinie z ekomi-pl.com

nerkowce połówki

Opcje przeglądania
Kategorie
Promocja
JARZĘBINA DO HERBATY 200G FUNGOPOL JARZĘBINA DO HERBATY 200G FUNGOPOL
Producent: FUNGOPOL
Cena: 14,50 zł
- +szt.
szt.
zobacz więcej
JARZĘBINA DO MIĘSA 200G FUNGOPOL JARZĘBINA DO MIĘSA 200G FUNGOPOL
Producent: FUNGOPOL
Cena: 11,14 zł
- +szt.
szt.
zobacz więcej
PIGWA DO HERBATY 200G FUNGOPOL PIGWA DO HERBATY 200G FUNGOPOL
Producent: FUNGOPOL
Cena: 14,04 zł
- +szt.
szt.
zobacz więcej
ŻURAWINA Z JABŁKIEM 200G FUNGOPOL ŻURAWINA Z JABŁKIEM 200G FUNGOPOL
Producent: FUNGOPOL
Cena: 17,55 zł
- +szt.
szt.
zobacz więcej
AGREST 80 % BIO 260 g - SAD DANKÓW AGREST 80 % BIO 260 g - SAD DANKÓW
Producent: SAD DANKÓW
Cena: 18,29 zł
- +szt
szt
zobacz więcej
ARONIA 80 % BIO 260 g - SAD DANKÓW ARONIA 80 % BIO 260 g - SAD DANKÓW
Producent: SAD DANKÓW
Cena: 18,29 zł
- +szt
szt
zobacz więcej
BORÓWKA AMERYKAŃSKA 80 %  BIO 260 g - BATOM BORÓWKA AMERYKAŃSKA 80 % BIO 260 g - BATOM
Producent: BATOM
Cena: 29,38 zł
- +szt
szt
zobacz więcej
BORÓWKA Z JABŁKIEM 310 g - KROKUS BORÓWKA Z JABŁKIEM 310 g - KROKUS
Producent: Krokus
Cena: 20,35 zł
- +szt
szt
zobacz więcej

Dżemy BIO

Dżemy to produkty będące przetworami owocowymi. Z definicji wynika iż dżemy to owoce gotowane w dużej ilości cukru, zagęszczane poprzez redukcję wody z owoców, lub poprzez dodanie żelatyny bądź naturalnej pektyny owocowej.

Dżemy bio to produkty wykonane z owoców z upraw ekologicznych ze specjalnym certyfikatem ekologicznym. Uprawy ekologiczne nadzorowane przez jednostki certyfikujące dbają o swoje produkty, uprawy charakteryzują się czystością terenów, do upraw nie stosuje się sztucznych nawozów ani chemicznych metod ochrony roślin. Brak pestycydów, herbicydów i innych chemicznych środków gwarantuje że uprawiane w ten sposób owoce, są mniej alergizujące i przede wszystkim wolne od chemii.

Dżemy bez cukru - Sklep Swojska Piwniczka

Pomimo tego iż dżemy to gotowane owoce z cukrem, to na rynku można spotkać dżemy i konfitury bez cukru. Produkty takie przeznaczone są dla osób dbających o swoje zdrowie. Osób które powinny ze względów zdrowotnych ograniczać spożycie cukru, oraz osób które po prostu nie chcą zjadać cukru. Należy pamiętać iż dżemy bez cukru czy też konfitury bez cukru pomimo swojej nazwy zawierają w swoim składzie cukier, jednak nie jest to cukier dosypywany do tych przetworów a jedynie są to cukry w większości cukry proste, które naturalnie występują w owocach z których są robione. Poprawna nazwa takich produktów powinna brzmieć odpowiednio dżemy bez dodatku cukru i konfitury bez dodatku cukru.

Dżemy dla diabetyków

Osoby będące diabetykami, czyli osoby chorujące na cukrzycę, powinny eliminować ze swojego jadłospisu cukier. Niemniej jednak nie da się go wyeliminować całkowicie. Produkty naturalne: owoce, warzywa w swoim składzie mają cukier - na szczęście jest to w większości przypadków cukier owocowy czyli fruktoza. Fruktoza jest łatwiej trawiona niż sacharoza ( biały cukier). Dlatego osoby chorujące na cukrzycę mogą korzystać z dobrodziejstw natury w postaci nie słodzonych dżemów i konfitur. Produkty takie można znaleźć w wielu sklepach ze zdrową żywnością w kategorii: przetwory dla cukrzyków.

Cukrzycy mogą spożywać owoce oraz przetwory owocowe ale nie zbyt często i nie w dużych ilościach, należy zwracać uwagę na to aby dżemy bez cukru były również wyprodukowane z owoców, które naturalnie mają mało cukru w sobie czyli wykazywały się niskim indeksem glikemicznym. Owoce takie to między innymi : Czarna porzeczka, truskawka, malina, wiśnia, brzoskwinia, jabłko. Z pewnością diabetycy powinni unikać owoców, które bogate są w cukier: Winogrona, ananasy, banany czy śliwki

Jak może wyglądać śniadanie dla cukrzyka typu 2: kromka razowego pieczywa, a na niej odrobina masła i dżemu bez dodatku cukru .

Dżemy bez cukru - dla cukrzyków

Produkty nie słodzone, bez dodatku cukru mogą stanowić smaczny dodatek do dań osób chorujących na cukrzycę. Nie powinny one stanowić jednak podstawy diety, ponieważ pomimo iż są one bez dodatku cukru to nie oznacza to że tego cukru nie zawierają. Owoce z których zrobione są dżemy i produkty dla cukrzyka typu 2 zawierają w sobie naturalne cukry występujące w owocach. Cukry zawierające się w owocach są łatwiej trawione poprzez organizm przez co nie obciążają tak bardzo jak sacharoza chorej trzustki.

Dżemy bio bez cukru

Sklep ze zdrową żywnością online jakim jest Swojska Piwniczka oferujący zdrowe produkty online ma w swojej ofercie dżemy bio, oraz dżemy i konfitury do produkcji których nie użyto białego cukru. Spośród oferty wielu rodzajów dżemów polecamy dżem truskawkowy bez cukru.

Warte uwagi są również produkty marki Natjun, to przetwory owocowe bez dodatku białego cukru, natomiast do słodzenia tych produktów użyto zagęszczonego soku jabłkowego. Produkty są słodkie ale słodzone naturalnym cukrem pochodzącym z jabłek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium