Orzechy brazylijskie. Niewielka cena, mnóstwo korzyści

Orzechy brazylijskie. Niewielka cena, mnóstwo korzyści

Najsmaczniejszy ze wszystkich orzechów - orzech brazylijski wcale nie jest…orzechem. To, co trafia do naszego sklepu ze zdrową żywnością, a potem na Wasze stoły, to n a s i o n a orzesznicy wyniosłej. Wyniosłej, bo drzewa te potrafią osiągać 50 metrów wysokości i górują nad otoczeniem. Dlaczego (poza wyjątkowym smakiem) warto zainteresować się orzechami brazylijskimi?

Dzikość nasion

Orzesznica wyniosła jest drzewem, które ceni sobie wolność. Występuje tylko „na dziko” w amazońskich lasach. Jakiekolwiek próby zakładania plantacji orzesznicy zakończyły się niepowodzeniem. Występowanie w stanie dzikim podnosi walory odżywcze i smakowe orzecha. W amazońskim lesie nie ma nawozów, sztucznego oświetlenia, szczepienia i oprysków. Hurt, detal? Bez znaczenia. W naszym sklepie ze zdrową żywnością zarówno duże, hurtowe opakowania, jak i te mniejsze, zawierają tylko naturalne orzechy brazylijskie. Prosto wyrastającej ponad amazoński las orzesznicy wyniosłej.

Zdrowie

Orzechy brazylijskie to smaczne (najsmaczniejsze spośród wszystkich orzechów) źródło energii. Ponad 65% masy orzecha stanowią tłuszcze. Orzechy brazylisjkie w diecie dostarcza nam próz tego białka (ok. 15%), błonnika (ok. 7,5%) i węglowodanów (ok. 5%). Są także cenionym i cennym źródłem magnezu. Wśród bogactwa substancji, jakie dostarczymy organizmowi spożywając orzechy brazylijskie znajdziemy jeszcze żelazo, wapń, miedź, potas i fosfor. Orzechy są jednak cenione najbardziej ze względu na zawarty w nich selen. 100 g orzechów brazylijskich pokrywa całkowicie dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na magnez, prawie całkowicie na miedź, w 3/4 na fosfor, ponad połowę zapotrzebowania na mangan, w 1/3 na cynk i, uwaga, aż 25-krotne zapotrzebowanie na selen. Dlatego wystarczą dwa, trzy orzechy dziennie. I lepiej nie przesadzać. Po co nam selen w diecie? Selen jest naturalnym przeciwutleniaczem. Jest sprzymierzeńcem naszego organizmu w walce z infekcjami. Na selen w diecie szczególną uwagę powinny zwrócić osoby z dysfunkcją tarczycy. Odpowiednia jego ilość w diecie przyda się ciężarnym i planującym ciążę.

Jak jeść orzechy brazylijskie?

Orzechy brazylijskie to świetna samodzielna przekąska. Idealna wręcz dla tych, którzy lubią podjadać między głównymi posiłkami. Warto jednak pamiętać, że orzechy dostarczają bardzo dużo energii. W 65% składają się z tłuszczu. Zdrowego, naturalnego, ale jednak tłuszczu.

Orzechami brazylijskimi można posypać zupę, budyń lub sałatkę albo posiekane dodać do pesto.

Pamiętaj by po otwarciu opakowania orzechy brazylisjkie przechowywać w lodówce.

Jak kupować?

Orzechy brazylijskie w swojskapiwniczka.pl dostępne są zarówno w ilościach hurtowych jak i w mniejszych opakowaniach. Wystarczy wpisać hasło „orzechy brazylisjkie” do wyszukiwarki na górze strony bądź wyszukać w menu produktów po lewej stronie. Smacznego!

P.S. A gdyby Wam przyszło do głowy zbierać brazylisjkie orzechy samodzielnie, załóżcie koniecznie kask.

Orzechy Brazylijskie HURT

Orzechy Brazylijskie HURT

Orzechy Brazylijskie

Orzechy Brazylijskie Cena za 1Kg

Orzechy Brazylijskie paczka 5kg

Orzechy Brazylijskie 5kg

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium