Orzechy nerkowca - najzdrowsza przekąska świata
Orzechy nerkowca - najzdrowsza przekąska świata

Orzechy nerkowca - najzdrowsza przekąska świata

Można je chrupać do woli. Są smaczne, niezbyt twarde, bardzo zdrowe i niedrogie. Już dawno przestały być zwykłymi bakaliami. Orzechy nerkowca to dziś pełnowartościowy element każdej zdrowej diety.

Skąd pochodzą? - Kupuj w Atrakcyjnej cenie i super jakości! Kliknij Tutaj!

Orzechy nerkowca to nasiona tropikalnego drzewa o nazwie nanercz zachodni. Są bardzo bliskimi krewnymi mango oraz pistacji. Uprawiane są w tropikalnych obszarach Ameryki Południowej. Największym producentem jest Brazylia. Brazylijskie orzechy są większe i bardziej słodkie od tych, które uprawiane są w innych częściach świata, np. w Indiach i Wietnamie.

„Plusy dodatnie”

To proste nasionko nanercza zachodniego bogate jest w „dobre” tłuszcze. Prócz tego jest świetnym źródłem białka i witamin A, D i E. Zawartość kwasu gamma-linolenowego chroni nasz układ krwionośny przed chorobą wieńcową. Orzechy nerkowca w diecie dostarczą nam też wapnia, fosforu, żelaza, potasu i miedzi. Zawarty w nich magnez świetnie wpływa na pracę naszych mięśni i na nasza kondycję psychiczną. Kilka zjedzonych orzechów to znacznie lepsze rozwiązanie niż tabletka z magnezem. Kwasy omega-3 sprzyjają podniesieniu odporności organizmu na infekcje i pomagają zwalczyć stany zapalne. Orzechy nerkowca zalecane są sportowcom. Działają antyoksydacyjne, dzięki czemu łagodzą objawy stresu związanego z dużym wysiłkiem fizycznym. Produkty o właściwościach antyoksydacyjnych zalecane są także w profilaktyce przeciwnowotworowej.

Orzechy nerkowca na diecie. Co z tym tłuszczem?

Błędem jest unikanie spożywania tłuszczu podczas walki o zdrowy organizm, dobry wygląd i samopoczucie. Tłuszcz jest potrzebny naszemu organizmowi. Zamiast unikania tłuszczu zadbajmy o to, by w naszych posiłkach znalazły się te tłuszcze, które nie szkodzą a pomagają!

MUFA i PUFA - śmiesznie brzmi ale pod tymi skrótami kryją się nazwy dwóch bardzo ważnych i zdrowych grup kwasów tłuszczowych. Orzechy nerkowca dostarczają nam właśnie MUFA (MonoUnstaurated Fatty Acids) czyli jednonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz PUFA (PolyUnsaturated Fatty Acids), wielonasyconych kwasów tłuszczowych. Tego rodzaju kwasy tłuszczowe są pożądanym elementem zdrowej diety. Pomagają walczyć ze „złym” cholesterolem i trójglicerydami. W przeciwieństwie do niepożądanych w zdrowej diecie SFA (Saturated Fatty Acids), czyli nasyconych kwasów tłuszczowych, których nerkowce zawierają niewiele (ok. 25%).

Zdrowa przekąska między posiłkami

Dla tych, którzy lubią podjadać między głównymi posiłkami orzechy nerkowca są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki zawartości tłuszczu hamują łaknienie, a ich bogaty skład korzystnie wpływa na samopoczucie. Warto podsuwać je dzieciom. Orzechy są miękkie i bez obaw mogą je chrupać osoby, które skarżą się na „słabe” zęby bądź mają kłopoty z dziąsłami.

Na co zwrócić uwagę?

Na rynku znajdziemy dużo prażonych, pieczonych, oblewanych masami z cukrem nerkowców. Uwaga! Orzechy nerkowca często dodaje się do mieszanek i batonów. Przeczytajmy dokładnie skład, bo razem z orzechami nerkowca możemy dostarczyć organizmowi potężną dawkę cukru! Przetworzone mogą zawierać też niepożądane w zdrowej diecie konserwanty. Jeśli chcemy osiągnąć efekt zdrowotny, powinniśmy jeść je w stanie nieprzetworzonym. W drodze wyjątku możemy sami „przetworzyć” nerkowce na pyszne ciasto bądź własną mieszankę do podjadania między posiłkami. Świetnie sprawdzą się jako dodatek do naturalnego jogurtu, musli, czy płatków. Dietetycy zalecają spożywanie ok. 30 g orzechów nerkowca dziennie.

  Orzechy nerkowca Cena  

Orzechy Nerkowca 1kg

Orzechy Nerkowca 1kg Swojska Piwniczka 

Wybrane orzechy nerkowca z naszej oferty:

Orzechy nerkowca kostka 2-4 mm 500g Swojska Piwniczka

Orzechy nerkowca kostka 2-4 mm 500g Swojska Piwniczka


Orzechy nerkowca nerkowce z Ghany 1kg SWOJSKA PIWNICZKA

Orzechy nerkowca nerkowce z Ghany 1kg SWOJSKA PIWNICZKA


BIO orzechy nerkowca 200G PAN ZDRÓWKO

BIO orzechy nerkowca 200G PAN ZDRÓWKO

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl