Masło Shea nierafinowane. Prosto z Afryki!

Prosty naturalny produkt z Afryki przebojem wdarł się na kosmetyczne rynki świata. Co takiego jest w tym zwykłym oleju z owoców shea tree, czyli masłosza Parka?

Masło Shea, bo tak nazywany jest ten olej, w Afryce stosowany jest od stuleci. Często nazywa się się go masłem karite, bo masłosz nazywany jest drzewem życia, drzewem, którego owoce i nasiona i żywią, i leczą. Zazwyczaj, w Afryce, stosuje się go jako tłuszcz kuchenny, ale mieszkańcy czarnego lądu znają i doceniają inne właściwości masła.

Warto mieć masło Shea nierafinowane w domowej kosmetyczce

Masło She nie jest cudownym lekiem na wszystko. Jest to bardzo prosta, naturalna, hypoalergiczna substancja, która na pewno nie zaszkodzi, a dzięki swoim składnikom ułożonym przez naturę w odpowiednich proporcjach, przyda się w wielu wypadkach jako zdrowy zamiennik dla wytworów współczesnego przemysłu farmaceutycznego.

Masło Shea możemy stosować jako zwykły krem do codziennej pielęgnacji i natłuszczania wysuszonej skóry, do nawilżania takich miejsc, które narażone są na rogowacenie. Warto wcierać masło Shea w skórę pięt, łokci, kolan. Masło Shea radzi sobie z pęknięciami skóry i swędzeniem. Podgrzane w ciepłej wodzie i rozpuszczone może posłużyć nam do przygotowania nawilżającej kąpieli. Po masło Shea warto sięgnąć by złagodzić podrażnienia skóry będące skutkiem depilacji lub po goleniu. To także dobry środek profilaktyczny i ochronny. Masło Shea zabezpieczy skórę noworodka przed odparzeniami, w ziemie przed mrozem i wiatrem. Można je stosować jako zabezpieczenie przed promieniami UV ale koniecznie z innymi, „mocniejszymi” filtrami. Chyba, że nasza skóra pod koniec długiego urlopu jest już odpowiednio brązowa. Masło She pomoże nam też w przypadku oparzeń, zwłaszcza tych słonecznych.

Kobiety w ciąży mogą stosować masło Shea do pielęgnacji miejsc narażonych na rozstępy. Podczas karmienia piersią masło, jako substancja całkowicie naturalna i hypoalergiczna przyda się jako krem na podrażnione i poranione sutki. I w końcu można zastosować masło She jako balsam podczas masażu. Niektórzy stosują masło Shea jako balsam do włosów suchych i zniszczonych.

Jak poznać prawdziwe masło Shea?

Masło nierafinowane jest substancją niejednolitą, stałą. Łatwo rozpuszcza się po podgrzaniu lub podczas rozcierania na powierzchni ciała. Największym producentem jest Ghana. I ciekawostka. Niektórzy uważają, że masło Shea chroni przed kulami wroga. Nie próbuj tego w domu!

Masło Shea Nierafinowane

Masło Shea nierafinowane w naszej Ofercie kliknij !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium