Producenci

 

Swojska Piwniczka Opinie z ekomi-pl.com

nerkowce połówki

Opcje przeglądania
Kategorie
Promocja

Pierzga

Pierzga to bardzo wartościowy produkt pszczeli, który powstaje poprzez składanie pyłku kwiatowego zmieszanego ze śliną pszczelą i miodem do komórki plastra. Masa ta jest starannie zlepiona i zalana woskiem i miodem. Dzięki dokładnemu zaklejeniu plastra masa ta ulega fermentacji mlekowej, dzięki czemu staje się bardziej przyswajalna niż pyłek i dodatkowo zakonserwowana. 

Jak pozyskuje się pierzgę?

Plastry z pierzgą wyciąga się z ula, następnie zamraża, a następnie następuje proces wykruszania pierzgi z wosku. Pierzga znajduje się w kilku miejscach w ramce (nie na całej), dzięki czemu, aby uzyskać pierzgę potrzeba sporo ramek. Pierzga to także pokarm dla pszczół, dlatego przy jej zbieraniu trzeba być ostrożnym. NIe można wybrać całej pierzgi z ula, ponieważ pozbywamy pszczoły pokarmu. Do zbierania pierzgi potrzeba specjalistycznej wiedzy pszczelarskiej i doświadczenia. 

Na co dobra jest pierzga? 

Pierzgę poleca się stosować na choroby jelit, anemii, nadciśnieniu, chorobach skóry, nadciśnieniu. Pierzga to prawdziwa bomba witaminowa. Możemy w niej znaleźć całe mnóstwo witamin: C, B1, B2, B3, B6, B12, A, PP, K, E, H, D, a także mikro i makroelementów, między innymi: magnez, żelazo, miedź, cynk, potas, fosfor, czy sód.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium