Opinie o Nas

Produkt dnia

795 816 067 | 533 232 691
795 816 067 | 533 232 691
0
,2080,2283,
Maca - adaptogenna roślina wzmacniająca i odżywiająca ludzki organizm.

Korzeń MakaMaca jest roślina adaptogenną – co oznacza tyle iż jej działanie dostosowuje się do indywidualnych potrzeb organizmu, w zależności od wieku i płci. Czyli organizm sam wie co i w jakich ilościach czerpać z właściwości maki. Jak wykazują badania, działanie macy czy też maki bo tak również się ją nazywa, ma wpływ na choroby powodujące osłabienia organów, czy to wzroku, słuchu. Maca skuteczna jest w przeciwdziałaniu bezsenności, osteoporozie. Generalnie maca ma bardzo korzystny wpływ na odżywienie organizmu.

Maca przez wieki rosła w Andach, obecnie w stanie dzikim można ją spotkać tylko w niektórych częściach Peru.  Maca rośnie w wysokich partiach gór na wysokości ponad 3500 m n.p.m. spotyka się ją również  w strefie ponad 4450 m n.m.p. rośnie w strefie bardzo trudnych warunków atmosferycznych co wpływa na jej właściwości odżywcze i prozdrowotne. Maca w formie wysuszonej i w warunkach odpowiedniego przechowywania, zachowuje swoje właściwości przez 7 lat.

Do produkcji wysokiej jakości ekstraktów macy wykorzystuje się rośliny z plantacji wysokogórskich z wysokości 4000 m n.p.m. w tych warunkach roślina wytwarza dużo więcej substancji ochronnych, co sprawia że w jej składzie znajduje się dużo więcej skoncentrowanych substancji, korzystnych dla ludzkiego organizmu.

Maca to bogactwo składników odżywczych i mineralnych. W skład świeżego korzenia wchodzi około 80% wody po wysuszeniu pozostaje jej około 10%, reszta to białka wraz z cennymi aminokwasami, sole mineralne, witaminy oraz sterole. ( sitosterol, kampesterol, ergosterol). Z pośród mikro i makro elementów  ekstrakt z maki bogaty jest w wapń, żelazo, miedź, cynk, mangan, potas, sód oraz jod. W 100ramach suchej masy jest 2050mg potasu, 150mg wapnia, 16,6mg żelaza, 16,6mg cynku, 5,9mg miedzi.

Ekstrakt z korzenia maki zalecany jest dla sportowców po intensywnych treningach. Dla osób po zabiegach operacyjnych.

Maca wykazuje działanie wzmacniające organizm, w okresach osłabienia, niedożywienia, rekonwalescencji, oraz w okresie wzrostu. Maca ma również bardzo korzystny wpływ na koncentrację, oraz zdolności myślowe i pamięciowe.  

korzeń maca

 

Copyright © 2017
Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm. Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Żaneta Wenda "ProWend.com" | ul. Zawadka 96A | 34-100 Wadowice | woj. małopolskie | tel:.795816067 | e-mail:sklep@swojskapiwniczka.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl