Opinie o Nas

Produkt dnia

795 816 067 | 533 232 691
0
,1470,1470
Łupina Nasienna babki Jajowatej

Łupina nasienna babki jajowatejŁupina babki Jajowatej – (Plantago ovata) – . Pochodzi głównie z południowo-zachodniej Azji i z północnej Afryki. W Indiach stosowana jest od ponad dwóch tysięcy lat. Popularna ostatnio roślina z której wykorzystuje się nasiona zawierające w sobie błonnik i poli-sacharydy śluzowe Dzięki zawartości poli-sacharydów śluzowych łupina nasienna babki jajowatej wykazuje właściwości poprawiające perystaltykę jelit. Działanie to jest bardzo proste, poli-sacharydy wiążą wodę i pęcznieją w jelitach tworząc łagodzący żel lub lepki roztwór. Dzięki temu w okrężnicy zalegający stolec jest rozmiękczany i zwiększa się jego objętość przez co jelita pobudzane są do pracy i skraca się czas wydalania z organizmu. Dlatego regularne spożywanie łupiny babki jajowatej reguluje przede wszystkim pracę jelit oraz czynności wydalnicze. Związane zarówno z  problemami zaparciowymi jak i biegunkami. Podczas hamowania biegunek łupina babki jajowatej wykazuje się właściwościami absorbującymi wodę przez co reguluje konsystencję stolca.  

Łupinę babki jajowatej powinny stosować osoby mające problemy z zaparciami, hemoroidami, a także osoby odchudzające się.

Stosowanie łupiny babki jajowatej: porcja jednorazowa to łyżeczka około 5g którą należy zalać wodą lub sokiem i natychmiast wypić, nie pozwalając łupinie naciągnąć płynu.

Porcja dzienna to około 20g łupiny nasiennej babki jajowatej jest to około 4 łyżeczek.

UWAGA: Łupinę nasienną babki jajowatej należy przyjmować od 30 do 60 minut po zażyciu leków, ponieważ łupina babki jajowatej wykazuje właściwości spowalniające ich wchłanianie. Osoby chorujące na cukrzycę stosujące kurację insulinową, powinny badać poziom cukru we krwi podczas stosowania łupiny nasiennej babki jajowatej, może nastąpić konieczność zmniejszenia dawek insuliny. Nie należy stosować przy problemach z drożnością jelit. 

Łupina nasienna babki jajowatej, plantago ovata

Copyright © 2017
Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm. Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Żaneta Wenda "ProWend.com" | ul. Zawadka 96A | 34-100 Wadowice | woj. małopolskie | tel:.795816067 | e-mail:sklep@swojskapiwniczka.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl