Nasze zdrowie - produkty pszczele w tradycyjnej medycynie Chińskiej.

PropolisW przeciwieństwie do medycyny zachodniej, która ukierunkowana jest na podejście naukowe, medycyna Chińska oparta jest na przekazach tradycji i związku człowieka z naturą oraz jej prawami. Od lat produkty pszczele znajdują w medycynie Chińskiej  czołowe miejsce.

Obok tradycyjnych metod leczenia medycyny Chińskiej (znanych również w krajach zachodnich) akupunktura, masaże, stawianie baniek, terapie ziołami, produkty pszczele odgrywają olbrzymią rolę.

mleczko pszczeleMleczko pszczele - można go nazywać "ambrozją" jego skład to proteiny, kwasy tłuszczowe, witaminy, substancje mineralne, pierwiastki śladowe, enzymy, oraz substancje wykazujące podobieństwo do hormonów. Nawet bez badania naukowego tego, cudu natury, obserwując przyrodę można stwierdzić jaka moc drzemie w tej śmietankowo białej substancji. Dzięki mleczku pszczelemu larwa królowej w pięć dni osiąga o 800 razy wyższą wagę od wagi początkowej, a po kolejnych 16 dniach matka pszczela gotowa jest do składania jajeczek od 2000 do 2500 na dobę. Królowa karmiona jest mleczkiem pszczelim przez całe jej życie dlatego też żyje ona 50 razy dłużej niż pozostałe pszczoły.

Według tradycyjnej medycyny Chińskiej mleczko pszczele ma działanie: ożywiające czynności przemiany materii,

  • wspieranie procesów odtruwania i wydalania,
  • działanie antymikrobowe,
  • hamujące rozwój chorób nowotworowych
  • pozytywne działanie na  przemianę cukrów
  • korzystne efekty na wegetatywny system nerwowy

Tradycyjnie zapisuje się mleczko pszczele w stanach psychicznego wyczerpania (wypalenie zawodowe), chroniczne schorzenia oraz w trakcie i po chemioterapii. Kuracja mleczkiem pszczelim powinna trwać przez okres od dwóch do trzech miesięcy w ilości 1 grama. Mleczko pszczele powinno być spożywane na czczo przed pierwszym posiłkiem dziennym. Zalecane jest aby trzymać mleczko pszczele w ustach możliwie jak najdłużej.

Kit pszczeliPropolis (kit pszczeli) - pełni w rodzinie pszczelej funkcję systemu immunologicznego, ale nie w organizmie pszczoły lecz w środowisku którym żyją czyli ulu. To propolis jest odpowiedzialny za sterylność ula chroniąc pszczoły przed wszelkiego rodzaju patogenami. Współczesne badania dowodzą szerokiemu działaniu terapeutycznemu propolisu. 

Według Chińskiej medycyny propolis ma działanie:

  • antywirusowe i antybakteryjne
  • hamujące rozwój guzów,
  • wspierające bariery immunologiczne na zewnętrznej powierzchni ciała,
  • ochronne przeciwko czynnikom klimatycznym,
  • wspomagające zdolności psychiczne i fizyczne,
  • lokalnie przeciwbólowe,
  • rozkładające metale ciężkie

Stosowanie propolisu jako bariera ochronna przed czynnikami atmosferycznymi (odmrożenia, wysuszanie skóry, oparzenia słoneczne). Aby wzmocnić mechaniczne systemy ochronne skóry należy smarować kremem propolisowym bądź maścią propolisową, okolice szczególnie narażone na warunki atmosferyczne, chroni to skórę przed skutkami niekorzystnych warunków atmosferycznych i zapobiega powikłaniom, które mogą towarzyszyć od mrożeniom czy też oparzeniom słonecznym.

Na bazie propolisu wykonuje się kosmetyki, maści, roztwory które mają zbawienny wpływ w leczeniu chorób wirusowych, bakteryjnych a także grzybiczych skóry. Także w zachorowaniach na niekonwencjonalne egzemy zanotowano wyraźne poprawy stanu zdrowia, a nawet całkowite wyleczenie. Kit pszczeli ma bardzo dobrą skuteczność w przypadku leczenia powracających zapaleń skóry, trądziku, wrzodów (ropni) szczególnie w okolicach krocza i pach. 

Do leczenie górnych i dolnych dróg oddechowych, gardła, jak również żołądka i jelit stosuje się nalewkę propolisową. Nalewka propolisowa występuje w sklepach w formie sprayu lub kropelek. Jednakże każdy może przygotować w zaciszu domowym taką miksturę.

Propolis extrakt50 gramów surowca propolisowego zalewa się 100 ml wódki ryżowej lub w warunkach polskich spirytusem. Mikstura taka musi być przechowywana w temperaturze pokojowej w ciemnym miejscu. W miarę możliwości, każdego dnia nalewkę należy wstrząsnąć i odstawić spowrotem w ciemne miejsce. Po miesiącu nalewkę należy przecedzić, najlepiej przez filtr z ekspresu do kawy. Do takiej mikstury dolewa się 100 mililitrów wody przegotowanej i schłodzonej do temperatury pokojowej.

Zastosowanie wyciągu z propolisu jest szerokie od wcześniej wspomnianych schorzeń dróg oddechowych poprzez problemy żołądkowo jelitowe aż do ukąszeń owadów, grzybic, wirusów skóry. Pamiętać należy że jeżeli stosujemy nalewkę propolisową doustnie najlepiej jest kilka kropel nalać na łyżeczkę z ciepła wodą, herbatą lub cukrem aby wcześniej alkohol zawarty w wyciągu odparował. Unikniemy wtedy przykrego smaku mocnego alkoholu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium